• Powitanie pani Jesieni

• 23 września zawitała do nas pani Jesień, przynosząc ze sobą kosz pełen dojrzałych owoców. Zanim przedszkolaki sięgnęły po soczyste i zdrowe dary natury, wzięły udział w zajęciach o tematyce jesiennej. Pani Jesień, zachwycona wiedzą, umiejętnościami i gościnnością naszych przedszkolaków, do zabawy zaprosiła całą społeczność szkolną.

• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

• 20 września 2022 r. po dwutygodniowej kampanii wyborczej odbyły się tajne, demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Komisja skrutacyjna policzyła głosy i ogłosiła zwycięzców.

Skład SU w roku szkolnym 2022/2023 jest następujący: przewodniczący – Paweł Wojtasiuk, pierwszy zastępca – Maja Malinowska, drugi zastępca – Natalia Grzeszata.

Ponadto do sekcji dekoracyjnej wybrano Wiktorię Chwalebę, Karolinę Czerwińską oraz Amelię Romańczuk.

Nowo wybranym władzom należą się zasłużone gratulacje i życzenia owocnej współpracy na rzecz społeczności szkolnej.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły swoje święto. Niespodzianki i atrakcje przegotowane przez panie przedszkolanki zapewniły wyśmienitą zabawę.

W Dniu Przedszkolaka wszystkim maluszkom i starszakom składamy najserdeczniejsze życzenia. Oby dni spędzone w naszym przedszkolu były zawsze powodem radości, wspaniałą przygodą i przyczynkiem do zdobywania wiedzy i doświadczeń na kolejne lata edukacji.

• Spotkanie z fryzjerką w ramach edukacji zawodowej

• 19 września 2022 r. po długiej przerwie związanej z pandemią odbyły się pierwsze zajęcia w ramach edukacji zawodowej. Fryzjerka z wieloletnim stażem i właścicielka salonu - Pani Agnieszka Cyc -przeprowadziła lekcję, podczas której zdradziła tajniki zawodu fryzjera, a w części praktycznej zaprezentowała swój warsztat pracy.

• Informacja!

• Dyrektor NSP w Hucie Dzierążyńskiej informuje, iż spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w czwartek 22 września 2022 r. o godz. 1530..

• Narodowe Czytanie 2022

• Za nami szkolne obchody jedenastej edycji Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i sztandarowe pozycje literatury polskiej jak co roku zaangażowała całą społeczność szkolną. W murach naszej szkoły wybrzmiały utwory z tomiku ,,Ballady i romanse’’, a z roli lektorów koncertowo wywiązali się uczniowie klasy VIII - Julia Jamroż, Jakub Szlendak i Paweł Wojtasiuk.

• Uwaga wybory!

• Informuję, że wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023 odbędą się we wtorek 20 września. Uczniowie klas IV-VIII mogą zgłaszać kandydatów, których zadaniem jest przedstawienie swoich programów na plakatach lub ulotkach wyborczych.

Kampania zostanie przeprowadzona w dniach 12-16 września 2022 r.

• Bezpieczna droga do szkoły

• Powrót do szkoły po wakacyjnej przerwie to duże wyzwanie. Podczas krótkiej wizyty funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim przypomnieli naszym przedszkolakom i uczniom klas młodszych zasady bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły.

• Komunikat w sprawie ubezpieczeń NNW

• Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej informuje, iż umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

Szkoła nie może pośredniczyć w zakresie zawierania umów ubezpieczenia grupowego NNW dzieci i młodzieży szkolnej. Niedozwolone jest zatem zbieranie deklaracji ubezpieczeniowych oraz składek przez pracowników szkoły. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.

W związku z powyższym, jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków, powinni Państwo skorzystać z ofert indywidualnych przedstawionych przez ubezpieczycieli czy pośredników ubezpieczeniowych i dostępnych powszechnie na ich stronach internetowych.