• Konkurs świąteczny!

• Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w cyklicznym konkursie rodzinnym o tematyce świątecznej. Prace konkursowe zostaną wystawione do sprzedaży podczas kiermaszu w Niedzielę Palmową 24 marca w kościele w Dzierążni.

• Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Ile waży Święty Mikołaj?''

• Członkowie Szkolnej Rady Wolontariatu dokonali podsumowania realizowanej w sezonie zimowym akcji charytatywnej ,,Ile waży Święty Mikołaj?’’. Dzięki okołoświątecznej inicjatywie udało się przeprowadzić zbiórkę bilonów na kwotę blisko 200 zł, która zostanie przekazana na stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży - wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

• Konkursowe sukcesy

• 22 lutego 2024 r. w Zespole Szklono – Przedszkolnym w Krynicach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,To Twoja i moja historia…’’. Naszą szkołę reprezentowało czworo laureatów, którzy zostali nagrodzeni w następujących kategoriach:

Jakub Warchulski, ps. ,,Joseph’’: 1. miejsce – Nagroda towarzysząca Nagrodzie ,,Grzmota” oraz 1. miejsce  w kategorii – utwór poetycki

Kacper Seweryński, ps. ,,Bruce’’: 1. miejsce w kategorii praca literacka oraz 3. miejsce – Nagroda towarzysząca ,,Nagrodzie ,,Grzmota’’

Bogusz Sierzyński, ps. ,,Bratan’’: wyróżnienie w kategorii -  utwór poetycki

Wiktoria Chwaleba, ps. ,,Róża’’: wyróżnienie w kategorii - praca plastyczna

• Światowy Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Zaburzenia depresyjne są jednych z najczęstszych zaburzeń psychicznych we współczesnym świecie. Jako choroba cywilizacyjna dotyka nie tylko osoby dorosłe, ale również młodzież i dzieci. Upowszechnianie wiedzy na temat objawów choroby, odpowiednich reakcji oraz możliwości wsparcia i terapii jest celem akcji przeprowadzonej w naszej szkole. Do zapoznania  się z inicjatywą zachęcają uczniowie klasy I, którzy po zakończonych zajęciach tematycznych, wspólnie z wychowawczynią, panią Anną Bałabuch, przygotowali plakat o depresji oraz fotorelację.

• Okaż serce seniorowi!

• Szkolona Rada Wolontariatu zachęca całą społeczność NSP w Hucie Dzierążyńskiej oraz osoby nas odwiedzające do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,Okaż serce seniorowi!’’. Tym razem w dniach 15 lutego – 04 marca 2024 r. zbierane będą środki higieniczne, damskie i męskie szampony, mydła w płynie, żele pod prysznic, maszynki do golenia. Zebrane środki zostaną przekazane przed świętami mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach.

• Walentynkowa środa

• Jeżeli chcesz być kochany, kochaj sam. - Seneka Młodszy

W tym roku poczta walentynkowa ruszyła dopiero po feriach. Czasu na przygotowanie pięknych kartek na dzień zakochanych było niewiele, ale podobno prawdziwej miłości nic nie może stanąć na przeszkodzie. Walentynkowe upominki trafiły niemal do wszystkich uczniów.