• Gratulacje dla laureatów konkursów bibliotecznych!

• 23 maja 2024 r. nasi uczniowie odebrali nagrody i dyplomy w ramach konkursu Tygodnia Bibliotek 2024 „Biblioteka – miejsce na czasie”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Krynice oraz Filię w Hucie Dzierążyńskiej.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach konkursowych:

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza zakładka do książki

I miejsce – Maciej Szlendak, oddział 5-6 latków

Konkurs plastyczny „Ilustracja z mojej ulubionej bajki”

I miejsce – Natalia Borek, kl. III

I miejsce – Gabriela Szlendak, kl. III

Konkurs literacki „Wizyta w bibliotece”

I miejsce – Jakub Warchulski, kl. VIII

II miejsce – Małgorzata Kukułowicz, kl. VII

III miejsce – Anastasia Piwowarska, kl. V

Fot. Biblioteka Publiczna Gminy Krynice

• „Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”

• 22 maja 2024 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach Programu dla szkół. Rola śniadania w życiu dziecka została poruszona w części teoretycznej warsztatów, w części praktycznej mali adepci  gastronomii samodzielnie przygotowali zdrowe i pyszne drugie śniadanie oparte na zasadach Piramidy zdrowego żywienia i stylu życia dla dzieci.

• Wizyta grupy teatralnej ,,Magiczna Scena''

• 21 maja 2024 r. odwiedzili nas artyści z grupy teatralnej ,,Magiczna Scena’’ z dwoma spektaklami promującymi wartości wychowawczo - profilaktyczne. Przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie pt. ,,Księga życzeń’’. Zabawna i pełna przygód bajka poruszyła temat dobrego zachowania, szacunku do starszych i drugiego człowieka oraz pokazała świetną alternatywę na efektywne i ciekawe sposoby spędzania czasu wolnego. Spektakl dla uczniów klas starszych pt. ,,Szkolne tarapaty’’  poruszył wyjątkowo trudny wątek niebezpieczeństwa używania narkotyków i alkoholu, negatywnego wpływu grupy rówieśniczej na zachowania innych nastolatków oraz dostarczył wiedzy o tym, jak mądrze i umiejętnie unikać niebezpiecznych dla zdrowia psychicznego i życia sytuacji.

• Występ cyrku ,,Focus''

• 7 maja 2024 r. po raz drugi gościliśmy w naszej szkole fantastyczny duet artystów cyrkowych ,,Focus’’. Również w tym roku program obfitował w wiele atrakcji. Publiczności najbardziej podobały się pokazy akrobatyki, sztuczki ze świata iluzji, spotkanie z sympatycznym pudelkiem oraz możliwość wypróbowania własnych umiejętności zręcznościowych.

• ,,Wolność, Naród, Ojczyzna’’

• 30 kwietnia 2024 r. nasza szkoła świętowała 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Katarzyny Bełz. Podczas akademii piątoklasiści zaprezentowali wiersze i piosenki związane z tym świętem oraz przedstawili okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, która w ciężkich dla naszego narodu czasach niosła wiarę i nadzieję na odzyskanie utraconej niepodległości.

• Szkolny turniej wiedzy o zdrowiu

• W ostatnim dniu kwietnia turniej wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia dla uczniów klas starszych podsumowała pani dyrektor Małgorzata Kawka. Laureatami zostali: miejsce 1 – Maja Malinowska, miejsce 2 ex aequo Oliwia Misztal i Kacper Pasieczny. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Chwaleba, Maja i Agata Kuczyńskie oraz Kacper i Jakub Warchulscy.