• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

• ,,O to chodzi jedynie, by naprzód wciąż iść śmiało…’’ – słowa wybitnego poety Leopolda Staffa stały się mottem tegorocznej uroczystości podsumowującej rok szkolny 2023/2024. Lata spędzone w murach naszej szkoły stały się krokiem milowym ku dorosłości naszych ósmoklasistów, którzy wzruszającymi słowami pożegnali się ze społecznością szkolną. Najbardziej pracowici i ambitni odebrali zasłużone świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody oraz stypendia. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy w ciągu roku szkolnego aktywnie włączali się w prace na rzecz szkoły. Słowa uznania oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Krynice zostały wręczone przez przybyłych na uroczystość gości. A na piękne wakacyjne życzenia zasłużyli wszyscy.

• Informacja o zakończeniu roku szkolnego

• Dyrektor NSP w Hucie Dzierążyńskiej informuje, iż w czwartek  20 czerwca 2024 r. Msza Św. w kościele w Dzierążni odprawiona zostanie o godzinie 11.40. Uczniowie obecni w szkole udadzą się do kościoła z wychowawcami autobusem szkolnym. Powrót do domów bezpośrednio po Mszy Św. o stałej porze.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024 r. o godzinie 10.00. W tym dniu autobus szkolny rozpocznie kurs z Zaborecznego o 9.00 i przejedzie stałą trasę. Powrót do domów bezpośrednio po uroczystości.

• Wyjazd do JuraParku w Bałtowie

• 13 czerwca 2024 r. na swoją przedwakacyjną wycieczkę wyruszyli również uczniowie klas młodszych. W tym roku celem podróży był Bałtowski Kompleks Turystyczny. Wizyta w parku rekreacyjnym, pomimo niesprzyjającej aury, okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak na najwyższej klasy park rozrywki przystało bałtowski kompleks zapewnił atrakcje w różnych dziedzinach. Miłośników prehistorii zachwycił spacer z przewodnikiem po JuraParku i wizyta w muzeum przedstawiającym dzieje życia na Ziemi. Równy zachwyt wzbudziła podróż na pokładzie amerykańskiego schoolbusa i udział afrykańskim Safari w polskim deszczowym klimacie. Bliskie spotkanie z mieszkańcami Dolnego Zwierzyńca, wizyta w tajemniczej Sabatówce i przejście tunelem odwagi stały się okazją do zaliczenia testu sprawności i poczucia humoru. Niesamowitą frajdę sprawił pobyt w obiekcie Fenix Areny i możliwość samodzielnej przejażdżki ,,bumper cars’’, czyli samochodzikami-zderzakami.  I atrakcja tylko dla prawdziwych śmiałków… Seans filmowy w kinie 5D oprócz trójwymiarowego obrazu dostarczył niesamowitych emocji wizualnych, dźwiękowych, ruchowych i dotykowych. Prehistoryczny świat filmu ,,Atlantyda’’ pozwolił przemienić się w aktywnych uczestników scen ze świata podwodnego i życia stworzeń morskich sprzed milionów lat. Niesamowite wrażenia uczestnicy wycieczki zarejestrowali na pamiątkowych fotografiach i wspomnieniach.

• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 6-7 czerwca 2024 r. uczniowie klas starszych wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Stołeczne atrakcje nie zawiodły oczekiwań naszych wycieczkowiczów. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik zaspokoił intelektualne ambicje młodych naukowców, a wizyta w Zamku Królewskim pozwoliła zanurzyć się w historię i odkryć bogactwo polskiego dziedzictwa. Nadwiślański spacer pod pomnik Warszawskiej Syrenki dał chwilę relaksu i możliwość integracji. Równie dobre wrażenie zrobiła obserwowana z Tarasu Widokowego Pałacu Kultury i Nauki panorama Warszawy. I jeszcze jeden ważny punkt programu… Obiad w Mleczarni Jerozolimskiej podobno smakował wyśmienicie, a sama restauracja uzyskała u naszych uczniów najwyższe recenzje.

• Wyjazdowy Dzień Dziecka

• W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy w Wiosce Przygody Frajda na Roztoczu. W programie wycieczki znalazły się: Szalony Tor Przeszkód, Wioska Indiańska oraz Zwariowana Olimpiada. Zabawy intelektualne, rekreacyjne i sportowe stały się okazją do wzajemnej integracji i wyśmienitej zabawy.

10-11 czerwca 2024 r.

• Laureaci konkursu KRUS

• 5 czerwca 2024 r. nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy’’. Chłopcy zostali nagrodzeni za rymowanki popularyzujące zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz wiedzę o zagrożeniach wypadkowych przy wykorzystaniu treści i przekazu kampanii prewencyjnych KRUS. Laureatami zostali: Bogusz Sierzyński kl. VIII, Jakub Warchulski kl. VIII, Michał Bełz kl. VIII,  Jakub Szykuła kl. VIII oraz Jakub Warchulski kl. VII. Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej.

• Dzień Mamy i Taty

• 4 czerwca 2024 r. przedszkolaki i uczniowie klas młodszych zaprosili do szkoły gości wyjątkowych, bo też okazja była wyjątkowa. Dzień Mamy i Taty to jedne z najpiękniejszych świąt rodzinnych w kalendarzu, dlatego ich wspólna celebracja stała się okazją do wyrażenia miłości, wdzięczności i szacunku w formie repertuaru dziecięcego. Oprócz pięknych słów, zabawnych anegdot i pięknych piosenek rodzice zostali obdarowani samodzielnie wykonanymi upominkami oraz najserdeczniejszymi uściskami.