• Infromacja!

• Dyrektor NSP w Hucie Dzierążyńskiej informuje, iż po zimowej przerwie świątecznej uczniowie i przedszkolaki wracają do szkoły w poniedziałek 2 stycznia.

• W świątecznej atmosferze

• ,,Maleńka miłość zabawi świat’’ – te słowa współczesnej kolędy przyświecały uczestnikom spotkania opłatkowego, które w naszej szkole odbyło się 22 grudnia. Wzruszającą historię narodzin Syna Bożego  w ubogiej betlejemskiej stajence opowiedziały nam przedszkolaki i uczniowie klas młodszych. Najstarsze i najpiękniejsze polskie kolędy wyśpiewali wszyscy obecni na sali, modlitwę poprowadził ks. prob. Czesław Gołdyn, a świąteczne i noworoczne życzenia popłynęły z ust pani dyr. Małgorzaty Kawki oraz zaproszonych gości. Po okresie izolacji możliwość podzielenia się opłatkiem cieszyła jak nigdy. Oby świąteczne, radosne nastroje uczestnicy spotkania zanieśli do swoich domów.

• Podsumowanie konkursu świątecznego

• 22 grudnia podsumowany został cykliczny konkurs rodzinny ,,Kartka, stroik lub ozdoba świąteczna’’, którego celem jest kultywowanie tradycji związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, integracja rodziny oraz rozwijanie kreatywności plastycznej. Konkursowe wyniki prezentują się następująco:

w kategorii klas I - II:

• I miejsce – Adam Stopa (kl. I)
            • II miejsce – Gabriela Szlendak (kl. II)

w kategorii klas IV - VIII:

• I miejsce – Wojciech Ziemniak (kl. V)
            • II miejsce – Jakub Warchulski (kl. VIII)
            • III miejsce – Jakub Bałabuch (kl. V) oraz Gabriel Krawczyk (kl. VI)
            • wyróżnienia – Agata Kuczyńska (kl. V) oraz Natalia Grzeszata (kl. VIII)

w kategorii przedszkole:

• I miejsce – Nela Mikulska
            • II miejsce – Jan Koszarny
            • III miejsce – Hania Stopa
            • wyróżnienia – Stanisław Dunajko i Grzegorz Łasoch
          • Zapachniało piernikami

• Również w naszej szkole w przededniu Świąt Bożego Narodzenia zapachniało korzennymi aromatami z Bliskiego Wschodu. Nasi cukiernicy stanęli na wysokości zadania i wykorzystując dekoracyjne kolory i faktury swoje pierniki zamienili w kulinarne dzieła sztuki.  Świąteczne łakocie już wkrótce zagoszczą na świątecznych stołach. Pod jednym warunkiem… Jeżeli w drodze do domu nie zostaną skonsumowane przez swoich twórców.

21 grudnia 2022 r.

• Podziękowania

• Samorząd Uczniowski przy NSP w Hucie Dzierążyńskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację Kiermaszu świątecznego. Dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowanie ciast i stroików, a także wszystkim kupującym, którzy mimo niesprzyjającej aury zdecydowali się na wsparcie naszej akcji. Zebrane fundusze zostaną przekazane między innymi na sfinansowanie atrakcji dla uczniów z okazji Dnia Dziecka.

12 grudnia 2022 r.

• Nowy pakiet dydaktyczny w szkole

• W ramach działającego na terenie Gminy Krynice Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie zostały zakupione pomoce dydaktyczne, które posłużą nauczycielom wychowawcom oraz pedagogom szkolnym do prowadzenia zajęć dostarczających wiedzę o negatywnych skutkach zachowań ryzykownych i przemocy oraz rozwijających właściwe postawy i umiejętności społeczne związane z funkcjonowaniem dzieci i młodzieży w środowisku szkolnym i rodzinnym.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• Tradycji stało się zadość. Najpierw wysyłanie listów z życzeniami … Lalki, smartfony, klocki lego, gry  komputerowe et cetera, et cetera …   Wiadomo, wszystko produkty pierwszej potrzeby. Potem długie oczekiwanie przerywane rozmyślaniami. Święty Mikołaj istnieje czy nie? Pojawi się osobiście czy skorzysta z pośrednika? O dziwo… Im starszy interesant, tym wiara w świętego mniejsza. Ale wymagania zdecydowanie z półki najwyższej. No i oczywiście ten dzień… Jeden jedyny w roku, gdy uśmiechy na twarzach naszych uczniów i przedszkolaków pojawiają się instynktownie. Oby radość i pogoda ducha towarzyszyła im do kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.

• 1% podatku

• Wszystkim Dobroczyńcom, którzy w 2022 r. przekazali 1% podatku na działalność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej serdecznie dziękujemy.

Wasze wsparcie pozwoliło na zakup pomocy dydaktycznych oraz gier  edukacyjnych, które 6 grudnia w formie prezentów wręczył naszym uczniom i przedszkolakom Święty Mikołaj.

Gorąco prosimy o wsparcie w przyszłym -  2023 r