17 kwietnia 2024 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w jednodniowym projekcie ,,Lekcje z ZUS’’. Przeprowadzone w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim warsztaty miały na celu zbudowanie świadomości młodego pokolenia Polaków o potrzebie ubezpieczeń społecznych w aspekcie dorosłego życia. Ponadto uczestnicy zajęć dowiedzieli się na czym polega zasada solidaryzmu społecznego wobec innych pokoleń oraz poznali podstawy praktycznej wiedzy na temat przedsiębiorczości. Poważne warsztaty zakończyła mniej poważna, ale równie przyjemna, wizyta w tomaszowskich restauracjach.
,,Lekcje z ZUS''
- 8
#ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile
19 kwietnia, w 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, nasza szkoła włączy się w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile 2024. ,,Pokażmy, że łączy nas pamięć’’.
Sukces Gabrysi!
9 kwietnia 2024 r. Gabrysia Szlendak zdobyła 1. miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji” w kategorii klas trzecich, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Krynice i Filię w Hucie Dzierążyńskiej. Gratulujemy Gabrysi kolejnego sukcesu!
Fot. Biblioteka Publiczna Gminy Krynice
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
5 marca 2024 r. społeczność szkolna wyraziła swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Zajęcia edukacyjne związane z celebrowaniem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przygotowała i przeprowadziła pani Marta Redka, ale do akcji w symbolicznym kolorze niebieskim aktywnie włączyli się wszyscy. Udział w tej popularnej kampanii to szansa na zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat problemów osób zmagających się z tym schorzeniem i próba przeciwdziałania dyskryminacji oraz wykluczenia osób stanowiących istotną część społeczeństwa.
11
Sukces w konkursie...
Nasza laureatka XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Wielkanocne Stroiki i Pisanki''. Gratulacje dla Hani!
Fot. Biblioteka Publiczna Gminy krynice
Uwaga! Dzień autyzmu!
Tuż po przerwie świątecznej po raz pierwszy w naszej szkole będziemy obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Wielkanocny konkurs podsumowany
27 marca 2024 r. podsumowano i wręczono nagrody w ramach rodzinnego konkursu plastycznego ,,Najpiękniejsza pisanka, stroik lub ozdoba wielkanocna’’, propagującego tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wszystkie rękodzieła znalazły nabywców podczas dorocznego kiermaszu, a laureatami zostali:
- w kategorii klas I - III:
- I miejsce – Dominik Pereć (kl. I)
- II miejsce – Adam Stopa (kl. II)
- III miejsce – Hanna Stopa (kl. I)
- wyróżnienie – Karol Kuczyński
- w kategorii klas IV - VIII:
- I miejsce – Julia Skrzyńska (kl. VII)
- II miejsce – Michał Bełz (kl. VIII)
- III miejsce – Kuba Chrzanowski (kl. VI)
- wyróżnienie – Jakub Bałabuch (kl. VI), Natalia Wicha (kl. VI), Gabriel Krawczyk (kl. VII)
- w kategorii przedszkole:
- I miejsce – Franek Mikulski
- II miejsce – Nikola Bender
- III miejsce – Staś Dunajko
- wyróżnienie – Oliwia i Bartosz Zarzyccy
Ponadto upominki za udział w konkursie otrzymali: Jaś Koszarny, Grześ Łasocha, Miłosz Krawczyk, Nikola Misztal, Jagoda Stopa, Nela Mikulska, Jakub Warchulski, Kacper Warchulski, Kacper Seweryński, Maja Seweryńska, Oliwia Misztal, Maja Kuczyńska, Agata Kuczyńska, Anastasia Piwowarska.
1
W poczet czytelników
27 marca 2024 r. w poczet czytelników zostali włączeni uczniowie klasy I. Przed złożeniem przysięgi pierwszoklasiści wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której poznali zasady korzystania ze zbiorów i wypożyczonych książek oraz etykietę zachowania w bibliotece. Podczas starań o zdobycie tytułu czytelnika musieli wykazać się wiedzą na temat znanych bajek i baśni oraz literatury dziecięcej. Po uroczystym pasowaniu otrzymali dyplomy czytelnika i książkowe upominki.
8
Laureatki konkursu pożarniczego
26 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy Krynice odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. 15 uczestników zmagało się z pytaniami na temat znajomości przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Laureatkami zostały nasze uczennice:
2 miejsce Maja Seweryńska – kl. V
3 miejsce Maja Samulak – kl. VI
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, które wręczył Wójt Gminy Krynice Jacek Wiśniewski.
Fot. Gmina Krynice
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny to tradycyjnie szansa na edukację połączoną z dobrą zabawą. A u nas było pracowicie i przyjemnie… Przedszkolaki zamieniły swoją salę w pole uprawne i od rana siały, zasadzały i podlewały swoje mini ogrody warzywne. W związku z ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski dniu bez plecaka na korytarzu, zamiast tradycyjnych szkolnych bagaży, pojawiły się zabawne, choć nie do końca praktyczne, gadżety. Doświadczona kadra nauczycieli zastąpiona została przez ósmoklasistów, którzy swój zawodowy debiut zaliczyli koncertowo. Również marzanna godnie podzieliła los swoich poprzedniczek i widowiskowo spłonęła na boisku szkolnym.
15
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca zajęcia związane z celebrowaniem Światowego Dnia Zespołu Downa przygotowała i przeprowadziła pani Ewa Szymańska. Udział w tej popularnej akcji to szansa na zwiększenie świadomości społecznej o chorobach genetycznych wśród dzieci i młodzieży. Gazetka tematyczna, kolorowe skarpetki, filmy edukacyjne i piosenki uzupełniły poważne rozmowy o potrzebie tolerancji, akceptacji i wsparcia dla osób z dodatkowym chromosomem.
1
Kino sferyczne w szkole
15 marca po raz drugi odwiedziło naszą szkołę mobilne planetarium z repertuarem przedstawiającym naukę jako dziedzinę ciekawą i interesującą. Realistyczne widowiska umożliwiły uczestnikom różnych grup wiekowych odczucie niesamowitych wrażeń wizualnych i dźwiękowych pod kątem 360 stopni.
8
Akcja ,,Okaż serce seniorowi'' za nami
Szkolna Rada Wolontariatu podsumowała kolejną w tym roku akcję charytatywną ,,Okaż serce seniorowi!’’. Pani Ewa Szymańska 13 marca złożyła wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach i na ręce dyrektor placówki - Pani Ewy Kielar - przekazała zebrane środki higieniczne oraz, w imieniu społeczności NSP w Hucie Dzierążyńskiej, złożyła świąteczne życzenia. Do udziału w akcji włączyła się również pani Halina Cik poprzez przekazanie wsparcia materialnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu mieszkańców DPS w Tyszowcach!
Samorząd Uczniowski ogłasza...
Dzień Kobiet
8 marca nasi Panowie stanęli na wysokości zadania. Kwiaty, życzenia i upominki nie ominęły żadnej z Pań. Serdecznie dziękujemy!
10
Światowy Dzień Dinozaura
Paleontolodzy poważne badania nad historią i życiem dinozaurów rozpoczęli dopiero w XIX wieku i od tego czasu w czasopismach naukowych oraz mediach publikują wciąż nowe odkrycia w tej wyjątkowej dziedzinie. A jednak dotąd żaden z naukowców nie pokusił się o znalezienie odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób te olbrzymie, drapieżne, niebezpieczne, prehistoryczne stworzenia zawojowały serca i umysły dzieci na całym świecie? Fascynacja dinozaurami nie ominęła również naszych przedszkolaków, które z niezwykłym zaangażowaniem celebrowały Światowy Dzień Dinozaura.
Wizyta w Fort Jump
6 marca lekcję wychowania fizycznego pan Piotr Mroczka poprowadził w zamojskim parku trampolin.
Spotkanie z żołnierzem Armii Krajowej
1 marca 2024 r., w ramach uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pani Alicja Palak zaprosiła do naszej szkoły kapitana Józefa Łabę – prywatnie ojca, a oficjalnie żołnierza Armii Krajowej, syna bohatera kampanii wrześniowej, naocznego świadka dramatu Żydów w obozie w Bełżcu, a po wojnie gehenny bohaterów narodowych, którzy zapłacili straszliwą cenę za podjętą walkę o suwerenność i niepodległość Polski. W trakcie spotkania pan kapitan opowiedział o osobistych doświadczeniach człowieka, którego dzieciństwo i młodość dotknięte zostało ,,piekłem’’ wojny oraz czynnym udziałem w podziemiu antykomunistycznym. Osobistą relację z okresu okupacji i czasów powojennych, kiedy komuniści prowadzili bezwzględną kampanię propagandową przeciwko członkom Armii Krajowej, kapitan uzupełnił odpowiedziami na pytania naszych uczniów. To wyjątkowe spotkanie okazało się najlepszą z możliwych lekcją historii, postawy obywatelskiej i patriotyzmu.
3
Konkurs świąteczny!
Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w cyklicznym konkursie rodzinnym o tematyce świątecznej. Prace konkursowe zostaną wystawione do sprzedaży podczas kiermaszu w Niedzielę Palmową 24 marca w kościele w Dzierążni.
Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Ile waży Święty Mikołaj?''
Członkowie Szkolnej Rady Wolontariatu dokonali podsumowania realizowanej w sezonie zimowym akcji charytatywnej ,,Ile waży Święty Mikołaj?’’. Dzięki okołoświątecznej inicjatywie udało się przeprowadzić zbiórkę bilonów na kwotę blisko 200 zł, która zostanie przekazana na stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży - wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie