• Dla Centrum Zdrowia Dziecka

• W roku szkolnym 2020/2021 kontynuujemy akcję zbiórki biedronkowych naklejek Fajniaki, które zostaną wymienione na maskotki i przekazane małym pacjentom z Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Akcja jest organizowana we współpracy z SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom Z CZD i Anną Ojer – warszawianką roku.

• Pomagamy zwierzętom ze schroniska!!!

• Do 19 marca 2021 roku trwa zbiórka na rzecz kotów i psów z przytuliska dla zwierząt w Tomaszowie Lubelskim. Zwierzaki potrzebują karmy suchej i mokrej, obroży, smyczy oraz przysmaków.

• Góra Grosza

• Celem na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

• Nakrętki dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach

• Pozyskane nakrętki przekazywane są odpłatnie firmom zajmującym się recyklingiem. W celu zdobycia środków finansowych na bieżące potrzeby pacjentów, zakup sprzętu medycznego i wyposażenia sal chorych konieczne jest sprzedanie dużych ilości nakrętek.

• Zbiórka makulatury

• Akcja Duszpasterstwa Misyjnego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej polegająca na zbiórce surowców wtórnych w celu wsparcia mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. Zbierana jest makulatura na budowę studni w Burkina Faso. Zbiórka m. in. książek, zeszytów, gazet, czasopism, kartonowych opakowań,  odbywa się przy kościele parafialnym w Łabuniach.

Akcję można również wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość, nr konta: 57 1240 2005 1111 0010 1940 4403  z dopiskiem STUDNIA NA MISJE.