• #AkcjaŻonkileakcja  społeczno-edukacyjna Żonkile ma na celu upamiętnienie 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Pomysłodawcą kampanii jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z siedzibą w Warszawie, które przygotowało materiały edukacyjne dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży.

Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.

,,Mały Miś w Świecie Literatury’’ to międzynarodowy projekt edukacyjny dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa; zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom; uświadamianie roli czytelnictwa w życiu dziecka; wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych; tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela; wprowadzanie dziecka w świat literatury; budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną.

„Uczymy Dzieci Programować” – ogólnopolska inicjatywa edukacyjna ukierunkowana na naukę programowania w szkole. To projekt, który zakłada świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna).

„Dzieci uczą rodziców” -  Centrum Rozwoju Lokalnego, chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, przygotował ogólnopolską akcję edukacyjną , której celem jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Comiesięczne lekcje podejmują tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.

,,Akademia Bezpiecznego Puchatka'' to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

BohaterON - włącz historię! - ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt zakłada przeprowadzenie na podstawie pakietów edukacyjnych akcji BohaterON w Twojej Szkole.

,,Europa i ja’’ – ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas II-III, którego głównym celem jest przybliżenie  wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.