• „Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.

Z kulturą mi do twarzy”  - Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.

Realizowane zadania mają wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, kulturowej i regionalnej oraz rozwijać poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką. Założeniem programu jest również kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych.

Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.

„Dzieci uczą rodziców” -  Centrum Rozwoju Lokalnego, chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, przygotował ogólnopolską akcję edukacyjną , której celem jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Comiesięczne lekcje podejmują tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.

Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Bezpiecznie? W domu i w szkole.

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.
          Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
          Korzystając z serwisu Necio.pl, dzieci dowiedzą się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.
          Serwis pozwala na opanowanie umiejętności posługiwania się myszką i klawiaturą.
          Rodzice, odkrywając internet wspólnie z dzieckiem, dowiedzą się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Z badań wynika, że dzieci w wieku 3-6 lat korzystają z internetu średnio 50 minut dziennie (FDDS 2015).
          Rodzic jest pierwszą osobą, która może wprowadzić dziecko  w świat internetu. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Spróbujcie znaleźć ciekawe i przyjazne strony (pomocny będzie Katalog Bezpiecznych Stron dostępny na stronie