• 1 września 2011 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice zostało organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową w Hucie Dzierążyńskiej. W pierwszym roku działalności nasza placówka kształceniem objęła uczniów klas IV-VI,  a od września 2012 r. rozszerzyła poziom organizacyjny o klasy I - III i oddział przedszkolny.

Oprócz realizacji podstawy programowej uczniowie mają możliwość uczęszczania na zajęcia dodatkowe. Wszystkie zajęcia pozalekcyjne są bezpłatne, a ich organizacja wynika z rozporządzenia MEN, które nakłada na organy prowadzące obowiązki związane ze wsparciem uczniów o różnych potrzebach, w tym z niepowodzeniami edukacyjnymi i o szczególnych zainteresowaniach i zdolnościach.

Aktualnie w placówce funkcjonują dwa oddziały przedszkolne, do których uczęszczają dzieci od trzeciego roku życia oraz ośmioletnia szkoła podstawowa.