• ,,Sieciaki.pl'' - projekt edukacyjny prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, wyposażony w m.in. filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” - ogólnopolski program edukacyjny  dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

,,Gotuj się na zmiany’’ – program edukacyjny dla dzieci i młodzieży obejmujący trzy obszary: dobre nawyki żywieniowe, ekoświadomość i odpowiedzialne podejście do niemarnowania żywności oraz przystosowanie do życia w kuchni. Misją pomysłodawców projektu jest zamiana nauki dobrych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia w dobrą zabawę.

,,Europa i ja’’ – ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas 1-3, którego głównym celem jest przybliżenie  wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.

„Z kulturą mi do twarzy”  - Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.Realizowane zadania mają wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, kulturowej i regionalnej oraz rozwijać poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką. Założeniem programu jest również kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.

„Uczymy Dzieci Programować” – ogólnopolska inicjatywa edukacyjna ukierunkowana na naukę programowania w szkole. To projekt, który zakłada świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna).

„WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły” - program MEN, którego celem jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Szkolne Sport Kluby prowadzą nauczyciele, którzy ukończyli szkolenia w ramach I etapu programu „WF z AWF”.

„Dzieci uczą rodziców” -  Centrum Rozwoju Lokalnego, chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, przygotował ogólnopolską akcję edukacyjną , której celem jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Comiesięczne lekcje podejmują tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.

,,Akademia Bezpiecznego Puchatka'' to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

BohaterON - włącz historię! - ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt zakłada przeprowadzenie na podstawie pakietów edukacyjnych akcji BohaterON w Twojej Szkole.

#ZDROWOROSNA  - interaktywny projekt edukacyjny firmy W. Legutko skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III, mający na celu promocję postaw proekologicznych, założenie ogródków klasowych oraz zachęcenie dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia na co dzień.