• Okaż serce seniorowi!

• Szkolona Rada Wolontariatu informuje, iż w dniach 15 lutego – 04 marca 2024 r. zbierane będą środki higieniczne, damskie i męskie szampony, mydła w płynie, żele pod prysznic, maszynki do golenia. Zebrane środki zostaną przekazane przed świętami mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach.

• Dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach

• Działająca w NSP w Hucie Dzierążyńskiej Rada Wolontariatu zachęca do udziału w kolejnej akcji charytatywnej o nazwie ,,Kawa i herbatka dla seniorów, na umilenie jesiennych wieczorów’’. W dniach 10 – 29 listopada 2023 r. w siedzibie szkoły prowadzona jest zbiórka herbaty i kawy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach.

• Ile waży Święty Mikołaj?

• Nasza szkoła bierze udział w konkursie charytatywnym ,,Ile waży Święty Mikołaj?’’. Konkurs polega na zbiórce bilonów (1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł). Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbierane środki pomagają utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie.

• Zbiórka makulatury

• Akcja Duszpasterstwa Misyjnego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej polegająca na zbiórce surowców wtórnych w celu wsparcia mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. Zbierana jest makulatura na budowę studni w Burkina Faso. Zbiórka m. in. książek, zeszytów, gazet, czasopism, kartonowych opakowań, odbywa się przy kościele parafialnym w Łabuniach.  Do sierpnia 2023 r. w Burkina Faso udało się wybudować cztery studnie głębinowe, ale potrzeby są większe.

Akcję można również wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość, nr konta: 57 1240 2005 1111 0010 1940 4403  z dopiskiem STUDNIA NA MISJE.

• Dla małych pacjentów

• Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji zbierania ,,biedronkowych'' naklejek na rzecz małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zgodnie z tradycją pluszowy Gang Mocniaków trafi do chorych dzieci 6 grudnia w formie mikołajkowych prezentów.

• Pacjentom Hospicjum Santa Galla

• Pozyskane z naszaj zbiórki nakrętki przekazywane są odpłatnie firmom zajmującym się recyklingiem. W celu zdobycia środków finansowych na bieżące potrzeby pacjentów, zakup sprzętu medycznego i wyposażenia sal chorych konieczne jest sprzedanie dużych ilości nakrętek.