,,Muzeum w pudełku’’ - program dla 100 szkół podstawowych z całej Polski przygotowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w ramach programu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe. Celem projektu jest zapoznanie uczniów i uczennic z podstawowymi informacjami związanymi z kulturą i tradycję żydowską, a także zachęcenie do dalszych poszukiwań i podejmowania działań lokalnych na rzecz zachowania pamięci o historii Żydów polskich.
„WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły” - program MEN, którego celem jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Szkolne Sport Kluby prowadzą nauczyciele, którzy ukończyli szkolenia w ramach I etapu programu „WF z AWF”.
#ZDROWOROSNA - projekt edukacyjny firmy W. Legutko skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III, mający na celu promocję postaw proekologicznych, założenie ogródków klasowych oraz zachęcenie dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia na co dzień.
,,Akademia Bezpiecznego Puchatka'' to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
,,Program z Pandą’’ - propozycja edukacyjna Fundacji WWF Polska zachęcająca dzieci i młodzież do odkrywania świata przyrody i inspirująca do jego ochrony. To program, który dzięki swojej elastyczności odpowiada na potrzeby i zainteresowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nauczyciel sam wybiera ścieżkę tematyczną i realizuje ją w wybrany przez siebie sposób.
,,Wychowanie przez czytanie’’ – program skierowany jest do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na zajęciach pod opieką nauczycieli uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada t. 1 i 2.
„Uczymy Dzieci Programować” – ogólnopolska inicjatywa edukacyjna ukierunkowana na naukę programowania w szkole. To projekt, który zakłada świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna).
„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.
„Z kulturą mi do twarzy” - Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.
Realizowane zadania mają wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, kulturowej i regionalnej oraz rozwijać poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką. Założeniem programu jest również kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych.
Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.
„Dzieci uczą rodziców” - Centrum Rozwoju Lokalnego, chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, przygotował ogólnopolską akcję edukacyjną , której celem jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Comiesięczne lekcje podejmują tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.
Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Bezpiecznie? W domu i w szkole.